2019 da gorecegimiz 5 instagram pazarlama egilimi hakkinda...


Instagram zamanımızın en önemli ve en güçlü pazarlama kanallarından biridir. İçerik pazarlama ve ücretli reklam ve aynı zamanda iletişim ve müşteri hizmetleri için mükemmeldir. Pazarlamacı, marka veya ajans için büyük bir katılım ve ortalamadan daha iyi yatırım getirisi sağlama kapasitesine sahiptir.

Instagram, ilk sekiz yıl önce başlatıldığından beri büyumektedir.

. Bu, dünya genelinde büyük bir kitleye erişiminizin olduğu ve aynı zamanda bu kanalın doğası gereği, özel ve katılımcı bir kitleye erişiminizin olduğu anlamına gelir.

Üstelik, Instagram'da günde 4 milyardan fazla beğeni var ve bu platformda yayınlanan her görüntü, Facebook muadiline göre ortalama yüzde 23 daha fazla etkileşim sağlıyor.

Sonuç olarak, Instagram’in son gelişmeleri ve elbette bunu yöneten eğilimlerle sürekli olarak güncel kalmanız gerekiyor. Bu nedenle, bu yazıda, 2019'da Instagram pazarlamalarını yönetmesi beklenen en popüler trendlere biraz ışık tutacağım.

Ayrıca, bu konuyla ilgili akranlarımdan bazılarını sorguladım ve neyse ki, pazarlamacılar ve profesyonellerden 2019'a yönelik beklentileriyle ilgili bir dizi cevap aldım.

IGTV büyük bir oyuncu olacak

Haziran ayında duyurularak başlatılan IGTV, yalnızca mobil kullanıcılara yönelik yeni video platformudur. YouTube ve diğer video streaming platformlarından farklı olarak, IGTV dikey video oynatmaya adanmıştır ve bu nedenle, yalnızca mobil cihazlara yönelik bir kitleye hitap eden pazarlamacılar ve içerik üreticileri için uygundur.

Neden dikey? Instagram, kullanıcıları video içeriği oluşturmaya teşvik etmek istiyor ancak aynı zamanda bunu yalnızca mobil cihazlar için yapmak istiyor. İnsanların mobil cihazlarını dikey bir konumda, dolayısıyla video türünde kullanma olasılıklarının daha yüksek olduğunu biliyoruz.

Markalar zaten IGTV kullanıyor mu? Chipotle, Instagram üzerinde bir video yaratan ve dağıtan ilk şirketlerden biridir.

“Eğer hala IGTV'de değilseniz,bence trene atlamak zamanıdır” :)))

Vlad Callus ifadesi soyle . “Instagram pazarlamada yaklaşan trendleri düşünürken IGTV ve Instagram Hikayelerinin listenin en üstünde olduğuna inanıyorum. IGTV üç ila beş yıl içinde yeni YouTube olacak ve şimdi katıldığınızda büyük dalgayı yakalayacaksınız. ”

Diğer büyük markalar da IGTV'de. SocialChain düzenli bir podcast üretiyor ve dağıtıyor. Tüm bölümleri de çekiliyor ve daha sonra, IGTV'de ve dikey içerikte yayınlanıyor.

Bu, sosyal medyadaki en son trendlere hızla uyum sağlayan ve buna göre hareket eden bir şirketin mükemmel bir örneğidir.

Instagram'da kısa formatlı videolar hazır olsa da, yeni IGTV kanalı, kullanıcılara ve pazarlamacılara uzun vadede içerik kullanmayı tercih etmelerine olanak tanıyor. Bu, uzun vadede kendi stratejileri için daha faydalı olabilir.

Spendesk gelen pazarlama müdürü Patrick Whatman, “Uzun süreli içerikte bir artış göreceğiz” dedi. “Bu, Facebook'un bir parçası olarak kasıtlı: İnsanların uzun süre gitmesine izin vermek için özel olarak IGTV'ye getirildi.

Gerekçe şudur: Gençlerin ve gençlerin YouTube'da vlogger izlemeyi sevdiklerini biliyor. Ayrıca, aynı kişilerin telefonlarında video izlemeyi sevdiklerini biliyor. Dolayısıyla, YouTube ile doğrudan rekabet içinde, bu vlogların dikey ekran için video oluşturmasına olanak tanıyan bir biçim oluşturdu. Bu, genç insanların otobüste veya arabada izlemeyi sevdiği ekran. ”

“Instagram, IGTV'yi kullanmak için işletmeleri teşvik etmenin yollarını bulacak ve işletmeler buna cevap verecek. Ve bu uzun biçimli videolar, Öykülerde ve özet akışında kullanılmak üzere kırpılacak. ”

Mikro markalar platformda hakim olacak

Instagram'ın zaman içinde nasıl geliştiğine bakarsanız , bu platform için benzersiz bir şey fark edeceksiniz. Gerçek bir sosyal kanal olan Instagram, mikro markalı pazarlamadan yanadır ve aslında platformda küçük şirketlerin ve markaların patlaması olduğunu görürüz.

Instagram etkileşim ve hikaye anlatımı yanadır ve diğer haber odaklı sosyal medya platformlarından oldukça farklıdır. Bu nedenle mikro markalar için en iyi içerik dağıtım kanallarından biri haline gelmiştir.

Scott Belsky şunları yazdı: “Büyük ölçüde verimli pazarlama yapan bu mikro marka kitlesinin, toplu olarak herkesin düşündüğünden çok daha büyük bir etkiye sahip olduğunu düşünüyorum. “Hiper-hedefli pazarlamayı, tam zamanında üretim ve sosyal medyayı kullanarak, bu markalar, nerede olurlarsa olsunlar, dinleyicilerini bulup onlara katılıyor.”

Instagram ile neredeyse bir gecede büyümeyi başaran en başarılı mikro markalardan biri olan Instagram, kitlesel bir moda saat tasarımcısı olan MVMT. Instagram, iki kat daha yüksek bir katılım oranı ve yüzde 75 daha güçlü marka bilinirliği ve marka geri çağrısı diğer platformlara kıyasla daha iyi bir seçim oldu.

MVMT'nin reklam yöneticisi Steven Dinelli “Instagram, yerleşimleri birleştirerek yalnızca günlük reklam yönetimimize sorunsuz bir şekilde entegre edilemedi, aynı zamanda eylem başına maliyeti yüzde 20 artırdı” dedi.

Medya şirketleri gibi hareket eden birçok şirket ve marka da var. Başarılarını ve haberlerini paylaştıkları büyük takipçileri ve taraftar topluluklarını yarattılar ve sürdürdüler.

Bu markalardan biri, yüksek katılım sağlayan ve böylece milyonlarca takipçi çeken bir basketbol topluluğu olan @Dunk. Başarısı bu devasa topluluğa, aynı zamanda Instagram yoluyla tanıtıldığı içeriğin kalitesine bağlıdır.

Hikayeler reklamları - yeni bir dikey reklam türü

Instagram Stories lansmanından bu yana platformun en önemli parçalarından biri haline geldi. Bu günlük kullanıcılar için mükemmeldir ve doğrudan mesajlarını kitlelerine iletmesi gereken reklamverenler için mükemmeldir. Öykü reklamları sayesinde, banner'larınızı diğer insanların hikayelerinin slaytları arasına ekleyebilir ve bu ücretli seçenek tam ekran banner'lara izin verdiğinden, oldukça etkili bir şekilde yapabilirsiniz.

Ayrıca, hedef kitlenin ne görmek, duymak ya da satın almak istedikleri ile uyumlu bir şekilde hedef alınmalıdır.

Whatmanin soyledigi“Instagram Stories kullanıcılarının hiç şüphesiz arkadaşlarının en son güncellemeleri arasında reklam görüntülediklerini görecekler” dedi. “Platform, Hikayeleri önemli bir özellik haline getirmek için çok çalıştı. Besleme işleminin en üstünde, tam olarak orada oturuyor ve özet akışında gezinirken Hikayeler'e daha fazla bağlantı göreceksiniz. Artık kullanıcılar rahat ve Hikayeleri kullanmanın keyfini çıkarıyorlar, işletmeler kaçınılmaz olarak bu değerli emlaktan yararlanacak ve kullanacak. Daha fazla reklamın göründüğünü ve daha fazla hedefleme görmeyi bekliyoruz. Diğer bir deyişle, çevrimiçi alışveriş yapıyorsanız, aynı ürünleri Instagram Hikayelerinizde görmeyi bekleyebilirsiniz. ”

Socialbakers'ın verileri, işletmelerin Instagram için reklamları daha önce hiç olmadığı kadar daha fazla kullandığını gösteriyor. Instagram reklam yerleşimlerinin payı açık bir şekilde artmış ve Mart ayında yüzde 43'e ulaşmıştır. Bu, pazarlamacıların Facebook ve Instagram'da piyasaya sürdüğü reklamların tamamında, neredeyse yarısının ikincisinde çalıştığı anlamına gelir.

2019'a baktığımızda, marka pazarlamacılarıyla trend yapmaya devam edecek üç alan görüyoruz, çünkü iyi performans gösteriyorlar.

Etkili pazarlama: Etkili bir şekilde yapıldığında Instagram üzerindeki pazarlama stratejileri, işletmeler için en fazla katılımı sağlar. Doğru etkileyicilerle çalışmak, markaların yeni kitlelere ulaşmasına, yüksek kaliteli potansiyel müşteriler oluşturmasına ve YG'yi önemli ölçüde artırmasına yardımcı olabilir. Anahtar, mevcut kitlenizle alakalı ve otantik bir şekilde etkileşimde bulunmanıza ve markanızın rezonansa gireceği yeni keşfedilmemiş kitlelere ulaşmanıza yardımcı olacak doğru etkileyiciyi seçmeye devam edecektir. Etkili pazarlama 2018'de başladı, ancak bunun, markalara getirebileceği değer açısından gerçekten de bir gün olduğuna inanıyoruz.

Video reklamlar: Çalışmalar videonun 2021 yılına kadar tüm internet trafiğinin yüzde 81'ini karşılayacağını öngörüyor ve bu trend sosyal medyada, Instagram gibi platformlarda video ve canlı videonun başarısı ile çok görülebilir. Medya yayıncıları ve ESPN ve Ulusal Basketbol Birliği gibi spor odaklı siteler, Instagram'daki video içeriğiyle daha fazla etkileşim kurduğunu ve 2019'a geçtiğini görüyoruz, Instagram'daki markalardan daha fazla video reklam göreceğimizi tahmin ediyoruz.

Biçim türleri: Ayrıca, markaların Instagram üzerinde daha fazla biçim türünden yararlanacağını da tahmin ediyoruz. Socialbakers CEO'su Yuval Ben-Itzhak, “2018 gerçekten Instagram Hikayeleri yılı oldu ve markaların özellikle Stories formatıyla daha fazla etkileşim kurduğunu görüyoruz” dedi. “Gelecek yıllara bakacak olursak, markaları yalnızca promosyon gönderileri yerine daha fazla etkileşim temelli içerikle kullanıyoruz.”

E-ticaret mağazaları icin basit bir satin alma dugmesi

Instagram, yerel e-ticaret özellikleri sunan bir platform olmasa da, e-ticaret dostu olduğunu söyleyebiliriz. Halihazırda çok sayıda alışveriş özelliği var ve gelecekte bu alanda daha fazla gelişme bekliyoruz.

instagram üzerindeki öğeleri satmanın en kolay ve etkili yolu, tek statik görüntüler ve Hikayeler için kullanılabilen, paylaşılabilir gönderilerdir.

Bu mesajlar, ekranın bir köşesinde görünen küçük bir alışveriş çantası simgesiyle belirlenir. Bir kullanıcı bu simgeyi gördüğünde, ürüne girip ürün bilgilerine erişebilir. Instagram, uygulama içerisinde daha fazla ayrıntı görebilecekleri yeni bir sayfa açar. Hemen Alışveriş Yap düğmesine tıkladığınızda, kullanıcılar doğrudan satın alma işlemini gerçekleştirebilecekleri satıcı web sitesindeki ürün sayfasına yönlendirilir.

Instagram, görsellere dayalı bir sosyal medya kanalı olduğundan, alışveriş yapılabilen gönderileri, satışlarınızı artırmanıza ve ürünlerinizi etkili bir şekilde pazarlamanıza olanak tanır.

@Lelograms'ın sahibi Tammy Joanna, “Sektörün bir parçası olarak zaten değişmiş ancak daha fazla markaya yayılacak olan bir başka şey de iletişimde sesin sesidir” dedi. “Instagram topluluğunun olması gerektiği gibi gayri resmi olarak istiyorsun. Bir markadan ziyade bir insan gibi olmak, insanların yorum yapmasını, etkileşmesini ve ilgisini çekmesini sağlar. ”

Joanna, “2019'un çevrim içi durumnun çok fazla olacağı Kurulumlar ve pop-up'lar gibi - çevrimiçine dönüşen içeriği yaratacak sınırlı sayıda şanslı kişiye verdiğiniz bir şey. Takipçilerin gerçek dünyada çevrimiçi soğukluğunuzun bir doğrulamasını görmesi ve kaliteli ürünlerini kapısına kadar iyi bir şekilde teslim etmesi 2019'da kesilmeyecek. Yine de markete biraz ruh katmak, ekstra mil yapacak.

Instagram'da gonderilerinizi test etmek için kullanabileceğiniz birçok özellik var. Yukarıda belirtilen shoppable mesajlarını kullanabilir ve aynı zamanda ürünleri Hikayeler'de etiketleyebilirsiniz. Her kitle farklı olduğu için, çeşitli özelliklerin test edilmesini ve stratejinize ve genel hedeflerinize uygun olanı yerleştirmenizi öneririz.

Etkileşim özellikleri: Instagram üzerinde daha fazla zaman geçirin Instagram'da pazarlamacıların hayatlarını kolaylaştıracak pek çok özellik var. Bunlar arasında sorular, emoji kaydırıcıları ve elbette, etkileşim, marka bilinirliği ve kazanç kazancı için harika bir ağ geçidi olan anketler bulunuyor.

CanIRank toplulukları ve sosyal medya pazarlamacısı Jessica Nath, “Biz, Instagram Hikayeler'deki etiketlerden yararlanarak markalara tanık olduk, ancak bu işletmeleri 2019'da yepyeni bir seviyeye taşıyacağımızı düşünüyorum” dedi. “Takipçilerinizle doğrudan konuşmaları açmanın eğlenceli bir yolu. Onları sadece neyi sormak suretiyle ilgilendiğini öğrenin. Siz ve izleyicilerinizle hikayeleri, teklifleri, tarifleri, bilgileri ve daha fazlasını paylaşmalarını isteyin. Bu marka sadakatini ve katılımını artırmak için çok fazla potansiyele sahip basit bir özellik. ”

Sosyal medya, endüstri, marka veya şirketten bağımsız olarak bugünün pazarlama stratejilerinde önemli bir bileşen. Instagram, en popüler sosyal medya kanallarından biridir ve sonuç olarak, her şeyden çok pazarlamacı tarafından göz ardı edilemeyecek bir platform olan şeylerin büyük şemalarında gerekli hale gelmiştir.

Instagram'da pazarlamacı olarak etkili olabilmeniz için, bu kanalı tanımlayan en yeni trendlerle güncel olmanız gerekir.

Daha Ayrintili bilgi icin iletisim kanallarimizdan bize ulasabilirsiniz

Basarilar...


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© ECT Network Marketing All Rights Reserved.