Instagram Algoritma  Shadow Banning #Tips

Blog sayfalarinda uzun yazilarin pek okunmadigini biliyorum ( Bende pek okumuyorum ) simdi kisaca maddeler halinde bir instagram calisanindan aldigim shadow banning hakkinda yazmak istiyorum,

2018 yili algoritma degisikliginden gonderilirimizin sadece %10 nunun takipcilerimize gosterildigini artik biliyoruz

Shadow Banning etkisinden kurtulmak icin neler yapmaliyiz kisaca :)))

1. Gönderdirinizin gorunurlugunu artirmak icin ilk 60 dakika içinde tekrar yorum yapın Sadece takipçileriniz bunu pek takdir etmeyecek, ancak Instagram gönderinizi gosterimini artıracak ( takipçilerinizin çoğuna gösterecek)

2. Yayınınızın altyazısını veya konum etiketini 24 saat boyunca düzenlemeyin Böyle yapmak, görülmesi için şansınızı önemli ölçüde artiracaktir.

3 Bir gönderide en fazla 30 hashtag kullanabilmenize rağmen, bukadar cok hashtag artık spam olarak alınabilir ( algilanmaya basladi ) bu kadar cok hashtag. instagram gonderinize erisimi kisitlayayacaktir.

4 Aynı hashtagleri tekrar tekrar kullanmayın! Bunları değiştirin, yoksa bir bot gibi görünmeye baslayacaksiniz yani bu spam anlamına gelir, bu da daha düşük erişim anlamına gelir.

5 Her ne kadar haftalik ideal paylasim sayisi min 6 max 9 9onderi olsada Daha fazla takipçi kazanmak için gonderi paylasim sayisini artirmalsiniz.. Bunun riskli bir seçenek gibi görünebileceğini biliyorum. Instagram, içeriğinizi yalnızca takipçilerinizin% 10'una gösteriyorsa, oluşturmaya çalıştığınız yayınlara daha düşük katılım gösterme riskiyle karşılaşırsınız. Ama işte bu yüzden daha fazla mesaj göndermelisin. Daha fazla yayınladığınızda, günlük olarak daha yüksek bir yüzdeye ulaşacaksınız. Örneğin, günde iki kez paylaşırsam, takipçilerimin% 10 yerine% 20'ye ulaşacağı seklinde dusunebilirsiniz..

Simdilik bu kadar: ))) Yeni tiyolar icin takipte kalin


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square