Hashtag kullanimi


2007'deki ilk kullanımından bu yana, hashtag, Twitter'dan Facebook, Instagram, Google+, YouTube ve hatta Pinterest dahil olmak üzere neredeyse tüm büyük sosyal medya ağlarına yayıldı. Her yerde yaygın olan hashtag'lerle, markanızın her türlü sosyal medya platformunda başarı ile hashtag'leri nasıl kullanabileceğine bir göz atmak istedik.

#WhatDoHashtagsDo

Hashtag'ların birtakım kullanımları vardır ve amaçlarını anlamak çok önemlidir. Aranabilirliği geliştirmek, trendlere dokunmak, markanızın etrafında bir sohbet oluşturmak, yayınınıza biraz mizah (veya aynı zamanda tüm bunları) enjekte etmek için bir hashtag kullanabilirsiniz.

#Searchability

Yeniden değerlemeye değer: hashtags aranabilirliğinizi artırır. Kullanıcıların dikkatini çekmek için çığır açan ve bilgi toplayan sosyal medya ağlarında, kullanıcılar genellikle taleplerine ve isteklerine karşılık gelen belirli hashtagleri ararlar. Bir etiket kullanarak, markanızla alakalı popüler bir sohbete dokunabilir ve bu konuşmanın şeklinin ve sonuçlarının önemli bir katkıda bulunabilirsiniz. Kategorizasyon hakkında yepyeni bir düşünme şekli ve yazılarınıza daha fazla poz vermek için harika bir yol. Socialbakers Suite'deki Inspiration gibi içerik kitaplıklarında arama yapmak, hashtag'lerin ve anahtar kelimelerin en iyi performansı gösterdiği konusunda size daha fazla bilgi verebilir. Günümüzde sosyal medyada trendlerin neler olduğunu bulmak için, trendsiz bir ilham alın .

#StartTheConversation

Bir ürün, kampanya veya etkinlikle ilişkilendirilecek bir etiket oluşturarak, kullanıcılara (ve kendiniz) markanızla devam eden bir sohbeti sürdürmenin bir yolunu sunarsınız. Örneğin, Domino's İngiltere bir Twitter kampanyasını başarıyla başlattı. Kullanıcıların her zaman #letsdolunch hashtagini tweetledikleri bir gün, Domino's'un bir pizzasının fiyatı ertesi gün bir pense düşecekti. 85.000 kullanıcı katıldı ve fiyat yaklaşık% 50 oranında düştü, 15.99 £ 'dan 7.74 a düştü.

#Too #Many #Hashtags

Markanızın yayınlarında kaç hashtag kullandığınıza dikkat edin. Çok fazla hashtag kullanmanın, kişisel profillerde genellikle kötü bir form olduğu düşünülürse, markalar için iki kat uygulanır. Hashing hashtag'leri kötü bir uygulamadır ve ağdan bağımsız olarak kullanıcılar için büyük bir kırmızı bayrak olabilir. Facebook ve Twitter'da markalı yayınlara üç aylık bir dönem boyunca baktık ve bulgularımız fikir birliğini destekledi. Socialbakers verilerine göre, Facebook'ta kullanılan daha fazla hashtag daha az katılımla sonuçlanırken, yalnızca bir hashtag kullanmak hiç kullanmadığından daha iyi görünüyor. Öte yandan, markalar üç ila beş hashtag'in tatlı yerinde olduğunda Twitter'daki etkileşimler yükseliyor.


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

© ECT Network Marketing All Rights Reserved.