Facebook Reklamları ile ilgili ip ucları...


Sosyal medyanın yükselişi ile akılda kalıcı bir başlıktan sonra akılda kalıcı bir başlık bulmak zor olabilir, kitlelerin aynı oranda yanıp sönmesini sağlar. Mücadeleyi biliyoruz ve acınızı hissediyoruz, bu yüzden bir Facebook Reklamında (veya başka bir tür) kopyaladığınız bir sonraki seferde size yardımcı olacak en iyi dört ipucumuzu paylaşmak istedik.

Yazma çok değerlidir ve eğer bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen katılıyorum. Sözler, farkındalıktan satışa bir köprü oluşturmak için kullanılabilecek güçlü bir güçtür ve kitlelere kaydolmamış olabilecekleri duygusal bir yolculuğa çıkabilirler. Müthiş bir şekilde hazırlanan kopya, potansiyel müşterileri balayı aşamasından ve marka sadakat kategorisine taşıyabilmektedir - ancak büyük kopya kendini yazmamaktadır.

1. Kitlenizi Tanıyın

İlk önce, hedef kitlenizi tanımak. Geleneksel medyaya kıyasla, sosyal medya farklı kitlelerinizi hassas bir şekilde hedeflemenizi sağlar. Artık belirli grupları dışarıda bırakan tek boyutlu bir yöntem kullanmanız gerekmiyor - segmentlerinizin her biri için kişiselleştirilmiş bir deneyim yaratabilirsiniz. Segmentlerinizibile segmentlere ayırabilirsiniz - bu kadar uzağa geldik!

Reklamların özelleştirilmesi büyük bir pazarlama kilometre taşı olsa da, daha fazla reklamın yazılması gerektiği anlamına da gelir. Sonuç olarak, bir kitleden diğerine geçmek son derece yorucu ve zor hale gelebilir. Kitlelerinizin kim olduğunu ve yardıma ihtiyaç duydukları şeyleri anlamak, kopyanızı dönüştürebilir. Neyse ki, tam olarak hangi reklamların kitlelerinizle rezonansa girdiğini öğrenmek için A / B testinin gücünü kullanabilirsiniz. Mizah mı, cesur başlıklar mı yoksa retorik sorular mı? Bazen veriler sözcüklerden daha yüksek sesle konuşur - bu yüzden kollarınızı toplayın ve kazmaya başlayın.

Bonus İpucu #1 : Kitle gruplarınız için, ilham almak için kurumaya başladığınıza veya daha iyisi bu kişilere uyan ve bir görüşmeye katılabileceğiniz kişilere başvurabileceğiniz bir kişi oluşturun.

Zeminden harika içerikler oluşturmayı öğrenin

Şimdi OkuBonus İpucu # 2 : Kopyanızda, izleyicinize, onların acılarını hissettiğinizi ve iş ünvanınızı metninizde belirtmekten çekinmeyin. Bu, Haber Kaynağı'nda öne çıkmanın ve izleyicilerinizin "Hey, benim!"

2. Görselleri Silmeyin

İyi şeyler bir arada daha iyi, bu yüzden kopyanızın ve görüntünüzün eşit derecede üstün olması gerekiyor. Haber Akışı giderek daha rekabetçi bir hale geliyor. Bu da, kitlenizin ilgisini birkaç saniyede çekmenin zorluğuyla yüzleştiğiniz anlamına geliyor. Görüntüler kopyanızı tamamlarken, aynı zamanda kırılabilir. Mesajdan görsele bağlantı çok soyutsa kitlenizin bağlantıyı yeterince hızlı yapmak için zamanları olmayabilir. Resminizin ve kopyanızın bağımsız olarak mevcut olmaması gerektiğini unutmayın. Aksine, birbirlerini daha güçlü yapmaları gerekiyor. Grafik tasarımcınızla yakından çalışmak, hem aynı sayfada olmanıza hem de yaratıcı vizyonlarınızı güçlendirmeye daha fazla yaklaşmanıza yardımcı olabilir. Görselleri de tasarlıyorsanız, her zaman perspektif almak için ikinci bir fikir isteyin. Çok daha uygun olsa da, tüm görevler ayrı ayrı yapılmaz. Kitlelerinizi büyüleyecek etkili bir reklam yapmak istiyorsanız, zamanınızı ayırmanız ve kendi alanınızda çalışmanız gerekir. Kitleleriniz hiçbir yere gitmez.

3. Basit Tutun

Özellikle bunu söylemek için çok şey varsa, basit tutmak zor olabilir. Tek bir reklamda, ürününüz, hizmetiniz veya promosyonunuzla ilgili her şeyi açıklayamayacağınızı kabul edin. Bunun yerine, sahip olduğunuz tüm bilgileri alın ve bir mesaj haline getirin. Kopyanın amacının ne olduğunu tanımlayın ve kitlelerinizin gerçekte ne yapmasını istediğinizi öğrenin. Bir e-kitap indirmelerini ister misiniz? Bir web semineri için kayıt olun Kitlenizi istediğiniz yönde yönlendirecek net ve kısa harekete geçirici mesajlar bulun ve kullanın. Şimdi meydan okuma için. Hala yaratıcı olmakla birlikte yukarıdaki tavsiyelerin tümünü birleştirmeye çalışıyorum… bu kolay değil, ama yapılabilir. Bazen her şeyi kağıda yazmanıza ve meslektaşlarınızdan birinin hangi metni tercih ettiğine ve neden istediğini sormaya yardımcı olur. Bu, daha önce daha doğrudan düşünemeyeceğinizi düşündüğünüz diğerlerinin nasıl yorumladığı konusunda size değerli bilgiler verebilir. Bu süreç zaman alabilse ve birkaç girişimde bulunacağınız halde, seçtiğiniz son kopya çok daha etkili olacak ve beyin gücüne değecektir.

4. Uydurma

İşte gerçek şu ki. Onun için hazır mısın? Şansınız, kitleleriniz şirketinizle ilgilenmiyor. Ne önemsedikleri, şirketinizin sorunlarını çözmeye nasıl yardımcı olabileceği. Bununla birlikte, kopyanızı kendiniz hakkında daha az ve onlar hakkında daha fazla bilgilendirin. Kitlelerinizle iletişim kurarken, kim olduğunuzu ve neden önemli olduğunuzu açıklamanıza gerek yoktur. Onun yerine onların ağrıları hakkında konuşun ve sonra bunları nasıl çözdüğünüzü gösterin. Rüyayı satmaya çalışın ve kitlenizin, ürününüzün veya hizmetinizin, yaptıkları işlerde onları nasıl daha iyi hale getirebileceğini öngörmesine yardımcı olun. Bonus İpucu : SİZİN yerine SİZ'i kullanmaktan korkmayın. Her zaman kopyanızı tekrar okuyun ve kişisel zamirlere çok dikkat edin. Asla senin hakkında değil - onlar hakkında.

Kopya, tüm reklamların göz ardı edilmesine rağmen önemli bir unsurdur. Doğru kelimelerle kitlenizin ilgisini çekebilir ve alıcının yolculuğunu eğlenceli hale getirebilirsiniz! Bir dahaki sefere klavyenizdeki reklamları yazarken, bu 4 basit ipucu göz önünde bulundurun ve bir etkisi olan kaydırma durdurma kopyası oluşturun.


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square