Kolayca Ölçeklenebilir Sosyal Medya Gönderme Zamanlaması Oluşturmak İçin 3 Adım


Bir içerik stratejisi geliştirirken, pazarlamacılar çoğunlukla oluşturma sürecine odaklanır. Ancak kaliteli yayınlar üretirken kesinlikle önemlidir. Bu, içeriğinizin başarısını saglayan doğru dağıtımdır. Etkili bir sosyal medya yayın programı oluşturmayı öğrenmek için hazır mısınız?

Sosyal medyayı denetleyen bir kişi olarak herkesten daha iyi bilirsiniz: verimli, ölçeklenebilir bir sosyal medya yayın programı oluşturmak kolay bir iş değildir. Bir gönderme planı oluşturmak genellikle bir bilmecenin çözülmesi gibi hisseder. İyi işlev gösteren bir yayın akışı oluşturmak için bir araya gelmesi gereken farklı platformlar, içerik biçimleri ve izleyicinin etkinlik süreleri gibi birçok farklı öğe vardır. Bu yayın akışının, sürekli büyüyen içerik taleplerine ayak uydurabilmeniz için yeterince hızlı olması gerekir. Ayrıca, gonderilierinizin verimsizlikler nedeniyle aşağı çekilmelerini önlemek için mükemmel bir şekilde optimize edilmelidir. Büyük bir şirketseniz, bu tür bir akış oluşturmak tek sorununuz değildir. Dünya genelinde birden çok sayfanız ve ekibiniz için bir gönderi planı geliştirerek sosyal medya planlamanızı yepyeni bir seviyeye taşımanız gerekir.

Bu plan size aşağıdakileri yapmanıza izin vererek başarıya ulaştıracaktır:

 • Yayınlama faaliyetlerinizi tüm dünyada kuruluş genelinde organize edin; yani, ekiplerin her bir sayfanızda doğru içeriği doğru zamanda yayınlamak için etkili bir şekilde ortak çalışma yapmasına yardımcı olun.

 • İçeriğinizin etkisini artırma, böylece her gönderinin oluşturulmasında yatırım getirisini en üst düzeye çıkartabilirsiniz

 • Herhangi bir engel, gecikme ve darboğazdan kurtulun

Şimdi, küresel ölçekte böyle bir program nasıl kuruyorsunuz (ve bu süreçte çıldırmayın ))))?

1. Doğru miktarda sosyal medya içeriğini planlayın

Doğru miktarda içeriğin hazırlanmasının, yapılması gerekenden daha kolay olduğunu düşünüyorsanız, bunun böyle olmadığını size bildirmekten mutluluk duyarız ! Ama nedenini açıklayamadan önce, şu anda sizi rahatsız eden önemli bir soruyu yanıtlayalım: Doğru içerik miktarı nedir? Bu, takipçilerinizin haber akışlarında düzenli olarak görünmenize, iş hedeflerinizi karşılamanıza ve ekibinizin kaynaklarını aynı anda verimli bir şekilde kullanmanıza olanak tanıyan belirli sayıda gönderidir. Bu üç unsuru dengelemeyi başardıktan sonra, işletmeniz için doğru miktarda içerik üretebileceksiniz (ve yönetilebilir sosyal medya yayın programı oluşturabilir). Bu, ilk yayınımıza en uygun gönderiyi oluşturmanın zor olmadığına; Doğru denge ve planlama ile sağlanabilir. Planlamadan bahsetmişken, her platform için kaç tane gönderi ayarlayacağınıza bir göz atalım:

Platformlar arasında en uygun yayınlama sıklığı nedir?

Facebook Verilerimize göre, Facebook'ta daha yüksek yayın sıklığı = daha yüksek katılım:

Bu yüzden, etkileşim hacmini en üst düzeye çıkarmak için Facebook gönderi programınız oldukça sıkı olmalıdır. Bu bilgiler, ekibinizin kaynaklarının ne kadarının gerçek sonuçları görmek için Facebook'a adamanız gerektiğine dair bir ipucudur.

Instagram

Facebook'ta olduğu gibi, verilerimiz gönderme frekansı ile Instagram'da etkileşim arasında pozitif bir ilişki olduğunu gösteriyor:

Bu, Instagram etkileşimlerinizi artırmak istiyorsanız, daha sık gönderme yapmak, bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olabileceği anlamına gelir.

İPUCU: Her bir platform için araştırmaya dayalı yayıncılık sıklıklarını bilmek önemli olmakla birlikte, kitlenizin tercihlerinin önemini göz ardı etmemelisiniz. Farklı haftalarda daha fazla veya daha az gönderi yapmayı denemekten çekinmeyin ve topluluğunuzun nasıl yanıt verdiğini görün.

Twitter Twitter, haber bülteninin en üstünde ortaya çıkıyor. Bunu elde etmek ve görünürlüğünüzü ve katılımınızı en üst düzeye çıkarmak için, HubSpot mümkün olduğunca sık yayınlamanızı önerir.

LinkedIn LinkedIn'in küçük işletme rehberi , ayda 20 kez platformda yayınlamanız gerektiğini söylüyor - bu, her iş günü için bir kez.

Öyleyse, içerik üretiminizi nasıl ölçeklendirebilir ve her platform için sosyal medya gönderme programınızı doğru gönderi sayısıyla nasıl destekleyebilirsiniz? Her şey taktiklere düşüyor. Yapman gerekenler:

Tactic # 1: Doğru iş akışını ayarlayın

Sosyal medya planlamanızın ve etkinlik aktivitelerinizin üstünde kalmanın anahtarı, ekiplerinizin hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayan bir içerik iş akışıdır. Bir tane oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Her takım üyesinin görevlerinin tam kapsamını bildiğinden ve takımlarınızdaki rolleri ve sorumlulukları tanımlayarak iletişim hatalarını en aza indirdiğinden emin olun .

 2. İçeriğinizin etkinliğini, farklı kitle segmentlerinize göre düzenleyerek, sosyal medya kitlesine ait kişisel analizler yaparak artırın.

 3. Her zaman harika mesajlar için fikirleriniz var, bu yüzden sosyal medya içeriği ilham aracısayesinde sıkıcı araştırmalara zaman harcamazsınız.

 4. Oluşturmanız gereken içerik miktarını belirleyin, böylece ekipleriniz içerikle ilgili tüm etkinlikleri önceden planlayabilir

 5. Google Dokümanlar (kopya oluşturma), Unsplash (ücretsiz resimler) veya Canva (görseller oluşturma ) gibi doğru araçlarla içerik oluşturma sürecinizi basitleştirin

 6. Hataları azaltın ve markanızın itibarını, her gönderi için takip edilmesi kolay bir onay süreci ile koruyun

 7. Tek bir etkileşimli sosyal medya editoryal takvimi kullanarak, tüm içeriğinizin bir gözetimine sahip olun ve ekiplerinizin departmanlardaki içerik üzerinde işbirliği yapmasını sağlayın

 8. Performansınızı izleyerek ve şirketinizdeki bulgularınızı bildirerek hangi mesajlarınızın mükemmel olduğunu ve hangilerinin geride kaldığını öğrenin .

Bu adımlar hakkında daha fazla bilgi için bu makaleye göz atın ve verimli bir içerik iş akışı oluşturmayı öğrenin!

Tactic # 2: Sosyal medya içeriğinizi yeniden yaratın

Yayınlanacak bir yayın yığınının oluşturulmasının kanıtlanmış yollarından biri, var olan içeriğinizi yeniden oluşturmaktır. Bu taktik, makalelerinizin her birini birden çok kez kullanmanıza olanak tanır, bu da sosyal medya gönderme zamanlamanızı doldurmanızı kolaylaştırır. İçeriğinizi yeniden oluştururken izleyeceğiniz bazı temel kurallar şunlardır:

 1. İçeriğinizi farklı platformlar için optimize edin; sosyal medya platformları, en yüksek performansa sahip içerik biçimleri açısından farklılık gösterir. Örneğin, Facebook videosu resimlerden 5 kat daha fazla etkileşim alırken, LinkedIn metinlerinde yalnızca gönderiler resim veya bağlantı içeren yayınlara göre 3 kat daha fazla görüntü alır. Bu farklılıklardan haberdar olmak, içeriğinizi size en fazla etkileşimi sağlayacak şekilde yeniden oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

 2. Platformlarda tutarlı bir ses tonu elde edin - tutarlı bir ses tonu, marka imajınızı platformlar arasında korumanıza yardımcı olur

 3. Asla aynı kopyayı iki kez kullanmayın - bu oldukça açıklayıcıdır. Her paylaştığınız zaman merak uyandırmak için yayınlamak istediğiniz makaleden alıntılar, istatistikler veya sorular kullanın

 4. Birden çok görselin test edilmesi - kopyalamanız gereken sosyal medya gönderilerinizin yalnızca bir parçası değildir - görsellerinizin de değiştirilmesi gerekir. Farklı resimler kullanmak, yalnızca içeriğinizi daha ilgi çekici hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda kitlenizi ilgilendiren görsellerin türünü keşfetmenize de olanak sağlayacaktır.

 5. Güçlü CTA'ları dahil edin - bu, birçok pazarlamacının unutduğu bir şeydir. İçerik takvimini doldurmak için içeriğinizi yeniden yayınlamayın. Bunun yerine, geri dönüştürülmüş içerik parçalarınızdan her birinin, güçlü bir CTA dahil ederek hedeflerinizi desteklediğinden emin olun.

Sosyal medya içeriğinizi, blogumuzdaki skyrocket dönüşümlerine nasıl etkili bir şekilde dönüştürebileceğinizi öğrenin !

Tactic # 3: İçerik oluşturma araçlarından yararlanın

Her zaman içerik oluşturmak zorunda değilsiniz. Birçok marka, sosyal medyayı zamanlanmış içerik sayesinde programlamayı ve yayınlamayı büyük ölçüde sürdürüyor. İçeriği incelemek, kitlenizin ilgi çekici bulduğu konuları öğrenmenin kolay bir yoludur. Daha sonra kaynaklarınızı, ilginizi çeken konuların etrafında içerik oluşturmaya yatırım yapabilirsiniz, bu da katılımınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

 • Buyuk Basın - Seçtiğiniz bir makalede, aralarında Orta, Tumblr, Wordpress ve Buffer'dan keyif alacak en iyi makaleleri araştırmak için bir anahtar kelime yazın

2. Sosyal medya zamanlama araçlarıyla daha verimli çalışın

Sosyal medya zamanlama programlarıyla birlikte yayınlama planını takip etmek çok daha kolay olacaktır - özellikle birden çok sayfayı ve büyük takımı yönetiyorsanız. Zamanlama araçları, içeriği verimli bir şekilde yayınlamak için gereklidir. Tüm kanallarınız için yayınları önceden sıraya koymanıza olanak tanır, bu nedenle yayın planınıza uymak daha kolaydır. Ayrıca, ekiplerinizin, içinde bulundukları dünyanın bölgesinden bağımsız olarak içerik üzerinde işbirliği yapmaları için harika bir merkezdir. Şimdi, hangi araç işletmeniz için en iyi olacak? İdeal olarak, sosyal medya gönderilerinizi tek bir yerde planlamanızı, yayınlamanızı ve hedeflemenizi sağlayan entegre bir çözüm. Çözüm ayrıca mobil erişilebilir olmalıdır, bu nedenle hareket halindeyken içeriğinizin bir gözetimine sahip olursunuz. Sosyal medya zamanlamanızı ve yayınlama sürecinizi doğru araçlarla nasıl optimize edebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

1. Tüm gönderilerinizin özelleştirilebilir takım onay süreci ile standartlara uygun olduğundan emin olun.

Büyük hacimli içerikler oluşturuyor ve yayınlıyorsanız, hataların girmesi kolaydır. Bu hatalar, belirli bir topluluktaki yazım hatalarından tabu konusuna kadar her şey olabilir. Açıkçası, yerleşik bir marka olarak, itibarınızı korumak için içeriğinizdeki hataların sayısını en aza indirmek istersiniz. İşte bu yüzden sağlam bir onay onay sürecine ihtiyacınız var. Socialbakers ile iş gereksinimlerinize uygun, kusursuz bir onay süreci oluşturabilirsiniz. Tüm içeriklerin beklentilerinizi karşıladığından emin olmak için izin düzeylerini ayarlayın ve iş akışınızın farklı aşamalarındaki yeşil ışıklandırma yayınlarından sorumlu kullanıcıları ekleyin. Yayınlama faaliyetlerinizi kolayca yönetebilirsinizYayınları incelemek, hataları çözmek ve raporları mobil cihazdan tek dokunuşla paylaşmak da dahil olmak üzere. Bu işlevsellik, içerik iş akışınızın ofis dışındayken bile sorunsuz çalışmasını sağlamak için özellikle önemlidir.


Tanıtılan Yazılar
Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square

© ECT Network Marketing All Rights Reserved.